Hirfanlı Mühendislik Su Teknolojileri Whatsapp Hattı
Whatsapp
Hirfanlı Mühendislik Su Teknolojileri Telefon Hattı
Telefon

Su Arıtma Sistemlerinin İşlevleri

Su Arıtma Sistemlerinin İşlevleri

Su arıtma sistemleri evsel, endüstriyel ve orta çapta işletmeler için geçmiş zamandan beri ihtiyacı olmuştur.

Su arıtma cihazı musluk sularını içilebilir hale getirmeye yarayan bir sistem ile çalışan cihazlardır. İçme sularını kötü koku ve zararlı bakterilerden arındırarak sağlıklı, kaliteli, içilebilir hale getirir. Su arıtma cihazı özellikle ev tipi olanlar çok tercih edilir. Ev tipi su arıtma cihazları günümüz teknolojisinde kullanıcıya güvenle içebileceği su temini için faydalı cihazlar olarak evlerimizde yerini almıştır. Kişinin kendi ve aile sağlığını düşünerek tercih edilebilecek olan bu cihazlar günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Su Arıtma Cihazının amacı şebeke suyundan gelen istenmeyen zararlı bileşenleri suyunuzdan uzaklaştırarak içime hazır hale getirmektir. Şebeke suyunda bulunan ince katılar, mikroorganizmalar, inorganik ve organik materyalleri ve hatta çevrede kalıcı olarak bulunan farmasötik denilen kirleticileri sudan uzaklaştıran çeşitli teknikler kullanır. Bu teknikler ile işlenmiş suyun kalitesi ve dünya standartlarına uygun değerlere gelmesini sağlar.

Su Arıtma Cihazı İlk İşlem

Şebeke suyunu kaynağından pompalanması ve borular ile çelik tanka çekilmesini sağlar. Su arıtma cihazı içilen suyun kirliliğini önlemek için bu işlemi uygun bir altyapı malzemesi ile yapmalı ve yanlışlıkla kazayla bile olsa suyun kirlenmesine engel olmalıdır.

Suyun Taranması, su arıtma cihazına gelen suyun çöpler, yapraklar, çubuklar gibi yabancı maddelerden taranarak bir sonrası aşama için hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Ev tipi tezgah altı kullanılan su arıtma cihazlarında bu işleme gerek yoktur. Çünkü ülkemizde kullanılan şebeke suları bu işlemden geçerek evimize gelmektedir.

Su Arıtma Cihazı İç Görünüm

Birçok şebeke suyu su borularındaki ve tesisatlardaki kirlenme oranları göz önünde bulundurularak ve organizmaların sayısını azaltmak için klorlanmıştır. Su arıtma cihazları ise bu klorlanma etkisini, tadını, kokusu ve rengi içme suyuna uygun hale getirebilmek adına işlemlerden geçirerek atıksız olarak işlem yapmaktadır.

Su Arıtma Cihazı İle Olması Gereken Alkali (Ph) Seviyesi

Saf su olarak adlandırılan suyun pH değeri 7’ye yakın bir değerdir. Yani saf su ne alkali nede asidik özellik gösterir; ortada bir değerdedir. Türkiye deniz suyu değerleri ise yaklaşık olarak 7,8 ile 8,9 arasında bir değere sahiptir. Türkiye deniz suyu orta derece alkali denilecek düzeydedir. Asit yağmurları etkisi ile deniz suyu değeri 7 pH dan düşük seviyeye gelme durumları ülkemizde çok sık görülmektedir. Hirfanlı Mühendislik Su Arıtma Cihazı yapmış olduğu işlemler sayesinde suyun pH değerini +8,5 üzerine çıkartır. Suyun sertleşmesi işte bu işlem sonucu oluştuğundan Türkiye su içme standartlarına göre suyun tadı sertleşir. Cihazlarımızın içinde bulunan tatlandırıcı filtre sayesinde bu sertliği giderir ve alışagelmiş olunan içme suyu tadına getirir. Suyunuz hem pH değeri yüksek alkali bir duruma gelir hem de içime uygun bir şekilde cihazınızdan sizlere ulaşır.

Hirfanlı Mühendislik Su Arıtma Sistemleri olarak Türkiye’de bir ilk olan “Hediye Mineralli Duş Başlığı” kampanyasını başlatmaktan büyük gurur duyuyoruz. Cihazımızı satın alan herkese hediye ettiğimiz Mineralli Duş Başlığı ürünü ile duş suyunuzun klor etkisini azaltmakla kalmayıp mineral zengini hale getireceksiniz. Üstelik ayarlanır başlığı sayesinde istediğiniz gibi suyun akış şeklini belirleyebilirsiniz.

Hirfanlı Mühendislik Su Arıtma Sistemleri sağlık hususunda ödün vermeden ekonomik olarak da en uygun su arıtma cihazını belirlemeye çalışmaktadır. Bu sebep ile cihazlarımızı ve kullanmış olduğumuz yan parça seçimlerini yerli üretim seçmeye dikkat etmekteyiz. Bu sayede döviz kurlarındaki

Sizin ve sevdikleriniz için ve coğrafi konumunuza göre en uygun su arıtma cihazını belirlemek için bizi 7 gün 24 saat arayabilir ve birlikte belirleyebiliriz. Pompalı ( motorlu ) ya da pompasız ( motorsuz )su arıtma cihazı seçimi bulunduğunuz il, ilçe, binada hidrofor kullanımı ve oturmuş olduğunuz kat ile doğru orantılıdır.

Su Arıtma Cihazında Alkali Su Öneriyoruz

81 ilde bulunan servis ağımız ile ilk günden beri kurulum, periyodik bakım, servis ve filtre değişimlerini ÜCRETSİZ olarak yapmaktayız.

Sağlıklı taze su içmek kafa ve vücut sağlığı için en önemli etkendir. Su eldenim şekillerinden en çok tercih edilen seçeneklerden biri damacana sulardır. Damacana yapısı ham maddesi itibariyle plastik olması sebebiyle virüs, bakteri ve mikrop üretmekte olduğundan zararlı bir ham maddeye sahiptir. Damacana sular aynı zamanda uzun süre plastikte kalmasının yanı sıra zararlı güneş ışınlarını da içerisine geçirmesinden dolayı sağlıklı olmaktan çıkarmaktadır. Su arıtma cihazları sizlerin daima taze su içmenize olanak sağlar. Sağlıklı su tankı kullanılan cihazlarda en önemli tank modeli Çelik hammaddesidir. Çelik tank içerisinde barındırdığı suyu daima taze tutar ve renk, koku yaptırmaz. Su arıtma cihazlarımızda sağlık hususundan ödün vermeden kaliteli ve ekonomik parçalar üretmekteyiz. Cihazlarımız tamamen yerli sermaye ile yerli üretim olması sebebiyle ekonomimize can vermekteyiz. Cihazlarımızda yalnızca membran filtremizi yurt dışından ithal etmekteyiz. Membran filtrenin hammaddesi ülkemizde bulunmadığı içindir. Bu ithal edilen membran filtremiz uzak doğunun ucuz, kalitesiz filtrelerinden değil Amerikan Teknolojisi İle Üretilmiş Vontron marka membran kullanmaktayız. Membran filtremiz ile en küçük mikro organizmalara kadar ayrıştırarak suyun kaliteli ve sağlıklı olarak mineral, tatlandırıcı ve alkali filtrelere geçişini sağlar. Mineral filtre suyun içerisinde eksik olan sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri ekleyerek sağlıklı bir su şeklinde alkali filtreye geçişini sağlar. Alkali filtre diğer adıyla Ph filtre suyun alkali seviyesini doğal olarak vücudumuz için gerekli yüksekliğe çıkartır. Suyumuzu 8 üzerinde pH Alkali seviyesine çıkartır. Doğal olarak 8 ve üzerine ulaşan suyumuz belli bir sertliğe ulaşır. Ülke insanı olarak sert olan suyu pek sevmemekteyiz daha yumuşak içimli sulardan hoşlanmaktayız. Bu sebep ile su arıtma cihazlarında son filtre olarak tatlandırıcı filtre kullanılmaktadır. Tatlandırıcı filtreden de geçtikten sonra sağlıklı hale gelen suyunuzu sağlıklı, mineralli ve yüksek ph lı renk ve kokusu olmayan kaliteli su tüketmenizi sağlayacaksınız. Avrupa lüks musluk sayesinde sağlıklı suyunuzu musluğunuzdan içebilirsiniz. Avrupa lüks musluk kaliteli olması sebebiyle ömür boyu kullanabileceğiniz narin ve kibar bir şekilde çelik ham maddesinden üretilmektedir.